פעילויות מיוחדות / שוק 15

קידום המצוינות הוא אתגר מיוחד בחטיבת הביניים; איך ניתן לבנות בבית הספר שמאפשרת  הזדמנות לכל תלמיד, כזו שיוצרת תרבות של מאמץ, השקעה והתמדה? איך לעודד תלמידים להצטרף למסלולי המצוינות ולהניע תנופה של כולם כלפי מעלה? ומעל לכל, מה נדרש לעשות כדי שההזדמנות של המצוינות, השמורה כיום רק למעטים, תתרחב ותגיע להרבה יותר תלמידים בישראל?

 מסקר של מכון מדגם בקרב תלמידים בגילאי 12-14, שנערך במרץ 2019 עולה של93% מהתלמידים חשוב להשקיע ולהצטיין בלימודי המתמטיקה, 41% מהתלמידים הכי חשוב בבית הספר לצבור ידע וכלים לעתיד, ו30% מהתלמידים היו ממליצי לשר החינוך הבא ללמד את החומר בצורה שתתאים לתחומי העניין שלהם.

מטרת השוק, הייתה הכרות אישית והכרות עם התכניות וחומרי הלימוד הקיימים בשטח. המשתתפים מתכנסים סביב שולחנות עגולים ונחשפו לתכניות השונות, חומרי הלימוד והצרכים הקיימים בשטח.

במאי 2019 מפגש מקצועי, שוק 15,  של נציגי תכניות המפעילים כיתות ותכניות לקידום מצוינות במתמטיקה ומדעים בחטיבות הביניים, מפתחי תוכן וחומרי לימוד ונציגי משרד החינוך, מנהלי בתי ספר ומורים למתמטיקה. ומדעים. האירוע הסתיים בהרצאה מעניינת מפי יניב ויצמן מנכ"ל Teenk, איך ניתן ליצור דיאלוג עם דור ה Z, מאפיינים, אתגרים, מגמות וטרנדים".
להלן רשימת משתתפי שוק 15

במאי 2020, ימי קורונה, נערך כנס שוק 15 הוירטואלי.
מטרת הכינוס היתה לזמן מפגש שבו נציגי התכניות לקידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים בחטיבות הביניים, מנהלי בתי ספר ומורים למתמטיקה ומדעים יכירו את 10 התכניות החדשות לפיתוח מיומנויות חשיבה מתמטית מסדר גבוה ודרכים לחבר את התלמידים למתמטיקה של החיים האמיתיים ולהכניס הוראה איכותית מרחוק לתכניות הלימודים.
לקטלוג התכניות
לצפיה בכנס – מחולק לפי תכניות

סביב שולחנות עגולים ונחשפו לתכניות השונות, חומרי הלימוד והצרכים הקיימים בשטח.
בין תכניות המצוינות שהציגו היו: נציגי  תכנית עתודה מדעית טכנולוגית של משרד החינוך, תכנית מופ"ת של עמותת מופ"ת, תכנית נחשון- תכנית משותפת  לאוניברסיטת תל אביב ומשרד הביטחון,  עתידים של עמותת ידידי עתידים, ותכניות העשרה שביט למדעים של מכון דוידסון ומצוינות 2000 של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך

מעוניינים להשתתף באירוע הבא? שלחו אלינו את הפרטים שלכם: info@trump.org.il

  • מה הפחד הכי גדול של הילדים? 33% מהנוער פוחד לחיות חיים חסרי משמעות, 29% לאבד אנשים יקרים, 13% להכשל, פחדים נוספים: להיות לבד, להזדקן, אלימות ובריונות ומלחמות ופיגועים.
  • איזה כוחות היו רוצים לקבל? 25% ידע אינסופי, 19% יכולת השעה אינסופית, 17% כסף אינסופי, כוחות נוספים: להיות מקושר ולהכיר הרבה אנשים, להיות מפורסמים ולהיות מאושרים
  • מי המודל שלהם להצלחה? 35% הורים שלי או משיהו מהמשפחה, 27% אני המודל של עצמי, 19% אנשים מפורסמים בעולם, 4% החברים שלי

גלריית תמונות