תכניות ומענקים /
חטיבת ביניים 2027-2019

במהלך הלימודים בחטיבת הביניים יש לתלמידים זמן והזדמנות להתכונן היטב לעתידם. עליהם לברר בצורה מושכלת מה מעניין אותם, במה הם טובים, מה גורם להם לתחושת הישג, ועד כמה הם נכונים להתאמץ עבורו. הם צריכים להתחיל לגבש לעצמם תמונת עתיד, גם אם היא עדיין מצוירת בקווים כלליים. מעל לכל, הם חייבים להתייחס מאוד ברצינות ללימודים שלהם, מתוך הבנה של חשיבותם להמשך חייהם, ולבנות בסיס מוצק של ידע ומיומנות.


לכן הקרן ביחד עם שותפיה, פונה אל התלמידים, המורים וההורים וקוראת להם לקחת אחריות ולהשקיע בלימודי המתמטיקה והמדעים בחטיבת הביניים. זו תקופת לימוד משמעותית שבסופה צומת בחירה חשוב שבו התלמידים בוחרים את מגמות ההתמחות שלהם לתיכון. זו אולי הפעם הראשונה שבה הם בוחרים את דרכם במערכת החינוך. זו בחירה שיש לה השפעה על תעודת הבגרות, ובמידה מסוימת גם על המשך הדרך שלהם לעתיד — בצבא, בהשכלה הגבוהה ובשוק התעסוקה.

התכניות שלנו


תכניות ומענקים /
תיכון 2018-2011

התכניות שלנו

מתוך הבנה שאין דרך קיצור בת-קיימא להרחבת מעגל המצוינות זולת מורה מעולה העושה את כל ההבדל, הקרן חותרת להנגיש, לטפח ולהטמיע הוראה איכותית. לשם כך אנו מתמקדים בגיוס, הכשרה, ליווי ופיתוח מקצועי למורים, וכן ביצירת תנאים לתמיכה בהוראה איכותית בשדה.


המנופים
שלנו

כל אחת מהתכניות בהן תומכת הקרן מהווה מרכיב חיוני העומד בפני עצמו, אך כשהן פועלות בנפרד הן יתקשו להצליח ברמה לאומית. לכן, כדי שהן יתחברו בהצלחה ובתיאום, כדי שתינתן להן רוח גבית וכדי שהשינוי במגמה יישמר לאורך זמן, נדרשת מעטפת תומכת של פעולות. מעטפת שכזו נקראת בעולם החברתי “מנופים לשינוי” (amplifying activities) וכוללת שלושה תחומים מרכזיים בהם פעולת הקרן על מנת לאפשר לתכניות לשגשג ולהצליח.