אודותינו / ועדת מענקים

ועדת המענקים מסייעת לצוות הקרן בתהליך גיבוש ההמלצות למענקים בעלי חשיבות, היקף או מורכבות מיוחדים.

ועדת המענקים מסייעת לצוות הקרן בתהליך גיבוש ההמלצות למענקים בעלי חשיבות, היקף או מורכבות מיוחדים. הוועדה המענקים מתכנסת מספר פעמים בשנה כדי להיפגש עם נציגי הארגונים המועמדים לשיתוף פעולה ולקבלת תמיכה מהקרן.

חברי ועדת המענקים יולי 2020:

שגיא בר: מנכ"ל המרכז הלאומי לחינוך סייבר בשיתוף משרד הביטחון וקרן רש"י. בר היה בעבר ראש החטיבה לפיתוח הון אנושי ביחידה 8200.

טלי ברגלס-שפירא: חוקרת הוראת מדעים במכון ויצמן. במהלך השנים האחרונות מובילה ברגלס-שפירא את תכנית PLC הלאומית של משרד החינוך באמצעות מכון מופת.

פרופ' רון בלונדר: חוקרת חינוך לכימיה במכון ויצמן למדע. בלונדר הובילה את הקמתם של מדריכי בקרת המורים לכימיה ועומדת בראש תכנית המשלבת מדע מבוסס מתמטיקה בבתי הספר התיכוניים.

פרופ' רוזה לייקין: דיקנית הפקולטה לחינוך וחוקרת הוראת המתמטיקה באוניברסיטת חיפה. לייקין הובילה את הקמת תכנית 'מועדון חמש – קהילות מורים למתמטיקה חמש יחידות' ועומדת בראש מספר תכניות בחטיבת הביניים.

רחל מויאל: מנהלת בית ספר לשעבר בקריית גת, וראש השותפות העירונית להגברת המצוינות החינוכית. נכון לעכשיו, מויאל, משמשת כיועצת למנהלי בתי הספר וראשי מחלקות החינוך.

גאולה סבר: מורה למתמטיקה, הייתה מורה מובילה בפרויקט קהילת 'מועדון חמש' ובהמשך, רכז התוכנית "אתגר PIE". נכון לעכשיו, היא משמשת כמדריכה של משרד החינוך.

יניב סופן: מורה למתמטיקה ופיזיקה מבאר שבע. סופן מוביל את השותפות העירונית להרחבת מעגל המצוינות ומנהל התפעול של התכנית הארצית במתמטיקה לפריפריה

קובי שוורצבורד: מורה לפיזיקה מחיפה, חתן פרס מורה למאסטר טראמפ לשנת 2013. שוורצבורד משמש כיום כמדריך מחוז במשרד החינוך.

אדי שלו: מייסד ושותף-מנהל של קרן הון הסיכון ג’נסיס פרטנרס, הוא מן האבות המייסדים של תעשיית הון הסיכון בישראל. מר שלו שיחק תפקיד מרכזי במגזר ההייטק, ובכלל זה בחברות Fundtech,Paradigm Geophysical ו-Orbot Instruments, וכיום הוא דירקטור בחברות AternityProfitect ו-Worklight


ועדת המענקים התקיימה בין התאריכים 18-19 במאי 2020 ועסקה בנושאים הבאים:

קורס בנושא למידת מכונה ועיבוד תמונה החושף 100 תלמידי שכבת ט' בכיתות מצוינות למאפייניה של חשיבה חישובית | מכון ויצמן

קהילות למידה מקצועיות עבור 200 מורים למתמטיקה בחטיבות הביניים המיישמים חשיבה מתמטית יישומית מסדר גבוה | מכון ויצמן

קהילות למידה מקצועיות עבור 200 מורים למתמטיקה בחטיבות ביניים, פיתוח והטמעה של 250 משימות בהקשרים מעשיים שונים, בהתבסס על ספרי הלימוד, ומותאמות לרמות 5-6 בפיזה | אוניברסיטת בן גוריון

הטמעה של משימות מתמטיקה יישומית, ברמות חשיבה גבוהות, ב-240 חטיבות ביניים במחוז מרכז | מכון ברנקו וייס ומחוז מרכז