חברי המועצה המייעצת 2012

חברי המועצה המייעצת:

פרופ’ לי שולמן, יושב-ראש
נשיא בדימוס של קרן קרנגי לקידום ההוראה, ראש הקתדרה על שם Charles E. Ducommun  בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת סטנפורד. פרופ’ שולמן כיהן בעבר גם כנשיא האגודה האמריקאית לחקר החינוך, היה חבר האקדמיה הלאומית לחינוך של ארה”ב וכיהן כנשיאהּ.

מר דני בר-גיורא
עמד בראש מִנְהָל החינוך של עיריית ירושלים ובראש היחידה במשרד החינוך הממונה על יישום הסכמי שכר עם ארגוני המורים. לפני כן היה מנהל בית-ספר, וכיום עומד בראש בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.

מר שלמה דברת
מייסד ושותף כללי בקרן הון הסיכוי כרמל ונצ’רס. ב- 2003 מונה דברת ליו”ר כוח המשימה הלאומי לקידום החינוך בישראל. היה בין מייסדי עמותת IVN – רשת הון סיכוי לישראל, ארגון פילנתרופי שבראשו מנהלים מתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל.

פרופ’ מרשה לין
חוקרת חינוך מדעי בבית הספר הגבוה לחינוך של אוניברסיטת קליפורניה, בברקלי. היא חברה באקדמיה הלאומית לחינוך בארה”ב, וכן באגודה האמריקנית לקידום המדע ובאגודה האמריקנית לפסיכולוגיה. הדוקטורט של פרופ’ לין הוא מאוניברסיטת סטנפורד.

מר אייל סיני
מורה לפיזיקה בתיכון עירוני ב' ע"ש רבין במודיעין . בעבר, לימד פיזיקה בקריית שמונה ובקרית מלאכי. מוביל את תכנית עתידים להוראת המדעים בישובי הפריפריה . אייל סיני זכה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012 , פרס דה שליט למורה מצטיין בפיזיקה תשע"א ובתואר המורה של המדינה 2015.

ד"ר  עביר עאבד
מורה לכימיה ולימודי איכות הסביבה בתיכון הגליל בנצרת. בית הספר הדו-לשוני הראשון בישראל. הדוקטורט של הגב' עאבד בהוראת הכימיה הוא מהטכניון. ד"ר עביר עאבד זכתה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012.

ד"ר רחל קנול
מורה לפיזיקה מירוחם. הקימה את מגמת הפיזיקה בבתי הספר בעיר. זוכת פרס דה-שליט למורה מצטיינת בפיזיקה ומקימה ומנהלת מרכז המדעים בירוחם. הדוקטורט של הגב' קנול בפיזיקה הוא מאוניברסיטת בן גוריון.

מר ניקולאי שוורץ
מורה לפיזיקה ומתמטיקה. מר שוורץ הוא רכז המגמה המדעית הנדסית בבית הספר המקיף אורט ערד. בשנת 2010 הוא הוביל קבוצה ראשונה של תלמידי תיכון מישראל לאולימפיאדת החלל אשר התקיימה ברוסיה. הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012.